loader image

PIELĘGNACJA

andrew-donovan-valdivia-c0iaMnlyXNM-unsplash

Pierwsze mycie

Po około 4 godzinach od zakończonej sesji należy zdjąć folię a następnie dokładnie i delikatnie przemyć tatuaż letnią wodą z dodatkiem szarego mydła lub środka ze specjalnym przeznaczeniem (w przypadku długich sesji przetrzymać opatrunek całą noc). Nie używać mydeł, żeli zapachowych.

Suszenie i wycieranie 

Po umyciu tatuaż delikatnie przetrzyj. Warto do tego celu użyć papierowego ręcznika, ponieważ samo przyłożenie do skóry spowoduje wchłonięcie wody (starać się nie używać ręczników bawełnianych czy kuchennych, ponieważ mogą mieć duże ilości bakterii i grzybów). Nie stosować żadnych opatrunków!

matheus-ferrero-RBsrv4yV5KY-unsplash
benjamin-lehman-5t4qCgtaLGU-unsplash

Smarowanie

Po ściągnięciu foli zabezpieczającej przemywamy i smarujemy 3-4 razy dziennie kremami dedykowanymi do pielęgnacji tatuaży marki EasyTattoo – dostępnymi w studio tatuaży lub maściami dostępnymi w aptece: Bepanthen lub Alantan Plus.

Zachowaj umiar

Pamiętaj, żeby nie nakładać za dużej ilości maści/kremu wystarczy cienka warstwa. Skóra potrzebuje również powietrza do prawidłowego gojenia. Tatuaż smarujemy 3-5 razy dziennie, aż do pełnego wygojenia (około tydzień) można poznać to po tym, że skóra staje się całkowicie gładka). Należy również pamiętać, że w pierwszej fazie gojenia (ok. 3-5 dni) wysiłek fizyczny nie jest wskazany.

fallon-michael-EQucs66pts0-unsplash
viklundvisuals-V9-FQmAsE8I-unsplash

Opalanie i pływanie

 W pierwszej fazie gojenia do maksimum należy ograniczyć kontakt ze słońcem i unikać promieni UV w solarium. Nie moczyć w wodzie, unikać sauny i publicznych kąpielisk (jeziora, rzeki, baseny, morze itd.). Słońce jest wrogiem tatuaży jednak potrzebne do życia, dlatego w późniejszym czasie zaleca się używania kremów z wysokim filtrem UV do utrzymywania naszego dzieła w jak najlepszej kondycji.

Ubiór

Ubrania podczas gojenia powinny być luźne najlepiej z tkaniny przepuszczającej powietrze. Noszenie dopasowanej lub obcisłej garderoby powoduje ocieranie rany, nieumyślne zdrapywanie strupów i dyskomfort

mitsuo-jr-bjdPkx-MY1Y-unsplash
julia-giacomini-B_VLJouyKR4-unsplash

Zakaz drapania 

Absolutnie nie wolno drapać strupów powstałych podczas procesu gojenia ani zrywać naskórka (pozwól swojemu organizmowi działać samoczynnie). Skóra podczas regeneracji swędzi (tak po około 3/4 dniach) i może być przy tym bardzo nie przyjemne uczucie dyskomfortu. Ulgę w tym przypadku przynosi regularna pielęgnacja. Drapanie podrażnionych miejsc może spowodować pewne objawy skórne jak i zły wygląd tatuażu w przyszłości.

Zachowaj ostrożność 

Pamiętaj, że tatuaż jest raną otwartą i tak też go traktuj. Przy pierwszych dniach po zabiegu należy unikać alkoholu w nadmiernych ilościach, który nie pomaga w gojeniu się rany. Opalanie się czy nie stosowanie do zaleceń może prowadzić do poważnych konsekwencji. Brak ostrożności może uszkodzić tatuaż, dłuższe gojenie, utratę koloru a w bardziej drastycznych przypadkach infekcje i poważne problemy skórne.

zz2
IMG_20210623_175635

Dodatkowe uwagi 

Poświęć tatuażowi czas i uwagę potrzebną do prawidłowego zagojenia. Po wykonanym zabiegu 50% powodzenia zależy właśnie od Ciebie. Warto “przemęczyć się” kilka dni przykładając się do pielęgnacji, ponieważ znacząco przyczyni się to do wyglądu tatuażu w przyszłości. Za wszystkie defekty powstałe z winy klienta studio oraz tatuator nie ponoszą odpowiedzialności. Salon używa wysokiej jakości sprzętu i dba o dobre imię, dlatego prosimy o przestrzeganie zaleceń i szacunek do naszej pracy. Dziękujemy!